ورود ثبت نام

وراد شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپارید

یک حساب بسازید

فیلد هایی که با * مشخص شده اند ضروری هستند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *

خوابگاه خودگردان ارومیه، در ذهن ماندگار خواهد ماند این خوابگاه خودگردان زیبا در کنار مردمانی نجیب در ارومیه... ای کاش دریاچه ارومیه خشک نمی شد و زیبایی این شهر برای مردم و دانشجوهای تمام ایران دوچندان می شد. حال اگر کسی قصد گرفتن همخانه آقا در ارومیه و یا همخانه خانم در ارومیه را داشته باشد، اگر خانم باشد ترجیح می دهد ابتدا خوابگاه خودگردان دخترانه ارومیه و یا پانسیون دخترانه ارومیه را بازدید نماید سپس به سراغ گرفتن خانه برود....

 

خوابگاه خودگردان ارومیه


با توجه به ولادیمیر مینورسکی، در اواخر سال 2000 میلادی، روستاهای دشت ارومیه، تحت تأثیر پادشاهی  قرار داشتند. حفاری های ویرانه های باستانی دره ارومیه منجر به کشف ظروف که از قرن بیستم پیش از میلاد بوده است. در زمان های قدیم، بانک غرب دریاچه ارومیه گیلزن نامیده می شد و در قرن نهم پیش از میلاد، حکومت مستقل حاکم بود که بعدها به امارت ارواتو یا مانا پیوست. در قرن هشتم پیش از میلاد، این منطقه پس از تشکیل آن به امپراتوری مدیانی پیوست.
در دوره عصر صفوی، ترک ها همسایه های عثمانی که مقبره صفویان بودند. چندین حمله به شهر را انجام دادند و آن را بیش از یک بار دستگیر کردند، اما صفویان از کنترل خود بر این منطقه دفاع کردند. زمانی که در سال 1622، در زمان سلطنت صفوی پادشاه عباس قاسم سلطان افشار به عنوان فرماندار موصل منصوب شد،  او مجبور شد پس از انفجار یک طاعون، او را ترک کند او به سمت غربی آذربایجان رفت و بنیانگذار جامعه افشار ارومیه بود. این شهر در سال های 1747 تا 1865 پایتخت ارومیه بود. اولین پادشاه قاجار ایران، آقا محمدخان، در سال 1795 در ارومیه افتتاح شد.
با توجه به وجود اقلیت مسیحی قابل توجه در اواخر قرن نوزدهم، ارومیه نیز به عنوان محل اولین ماموریت مسیحیان آمریکایی در ایران در سال 1835 انتخاب شد. ماموریت دیگری نیز به زودی در نزدیکی تبریز عملیاتی شد. در طول جنگ جهانی اول، جمعیت دکترا Caujole در حدود 30،000 نفر تخمین زده شد، که یک چهارم آنها (7500) آشوری ها و 1000 یهودی بودند.
در طول قرن نوزدهم، این منطقه به مرکز رنسانس کوتاه مدت Assyrian تبدیل شد با بسیاری از کتاب ها و روزنامه ها در Syriac منتشر شده است. ارومیه نیز محل اقامت رسالت کلدانی بود.
در آغاز جنگ جهانی اول ده ها هزار آشور و ارامنه از امپراتوری عثمانی در ارومیه پناه گرفتند در طول جنگ، شهر چندین بار از میان روس ها و نیروهای عثمانی و متحدان کرد خود دو سال بعد هجوم مهاجران مسیحی و اتحاد آنها با روس ها، مسلمانانی را که در فوریه 1918 به مسیحی حمله کردند، خشمگین کردند. آسوریان مسلح بهتر، با این حال، پس از یک نبرد کوتاه، تمام شهر را تصرف کردند. منطقه پس از ترور شیمون XXI بنیامین، شهید آشوری، به دست Simko Shikak، یک ماه بعد دوباره به هرج و مرج تبدیل شد. ارتش ترکیه و سیمکو توانست در ماه ژوئن / ژوئیه 1918 شهر را غارت و غارت کند. هزاران آشوری به عنوان بخشی از نسل کشی آشوری به قتل رسیدند، بعضی دیگر تحت حمایت انگلیس در عراق پناه گرفتند.
براساس برنامه توسعه سازمان ملل، دریاچه از سال 1997 به دلیل بحران آب و سیاست های کشاورزی مضر به دو سوم کاهش یافته است. رئیس جمهور حسن روحانی 5 میلیارد دلار برای حل این مشکل در ده سال آینده متعهد شده است، اما آیا این توربو پرطرفدار می تواند دوباره رشد کند؟

خوابگاه خودگردان ارومیه


شهر زیبای ارومیه هم مانند کرمانشاه و سنندج کوردهای زیادی سکونت دارند البته به مانند تبریز در این شهر ترک ها هم سکونت دارند. مانند اصفهان و کرج و شیراز بزرگ نیست اما صفای زیادی دارد.

طراحی سایت