ورود ثبت نام

وراد شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپارید

یک حساب بسازید

فیلد هایی که با * مشخص شده اند ضروری هستند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *

خوابگاه خودگردان تبریز یکی از بهترین خوابگاه خودگردان در غرب و شمال غرب ایران و در تبریز می باشد، فرهنگ بالای مردمان تبریزی شهر ان ها را به یکی از زیباترین و بافرهنگترین شهرهای ایران و حتی جهان تبدیل نموده است. امنیت بالای این شهر و توسعه ای که دارد دوستانی که قصد دارند به صورت همخانه آقا و یا همخانه خانم در تبریز خانه بگیرند بسیار گزینه های متنوع ای دارند.

خوابگاه خودگردان تبریز


شهر تبریز دارای تاریخچه طولانی و پیچیده است: اگرچه تاریخ اولیه تبریز در افسانه ها و رمز و راز است، مانند اصفهان به نظر می رسد که ریشه های این شهر "دوران قدیم، شاید حتی قبل از دوران ساسانی (224 تا 651 میلادی)" باشد. قدیمی ترین منبع سنگی با اشاره به تبریز، آن است که سرژون، پادشاه آشوری، اشاره گران به مکان هایی به نام قلعه تاوری و ترمیکیس می باشد. مورخان معتقدند که این قلعه در محل تبريز واقع شده است. این پایتخت آذربین در قرن 3 قبل از میلاد و دوباره تحت سلطنت مغول ایلخانی (53-1356)، گرچه بعضی از زمان مارغه آن را جایگزین کرد. در زمان سلطنت آقا خان از ایلخانیان و نیز تحت سلطه غزن خان، تبریز به اوج شکوه و افتخار  بسیاری از هنرمندان و فیلسوفان برجسته از سراسر جهان به تبریز سفر کردند. در طول همین دوره،  خواجه رشیدالدین فضل الله، من ...: تاریخنگار و وزیر غزن خان، آموختند راب معروف رشیدی مرکز در سال 1392، پس از پایان حکومت مغول، شهر توسط تامرلن اخراج شد. به زودی تحت قوم قبیله ترکمن Qaraqoyunlu، که یک سلسله محلی کوتاه مدت ایجاد کرده بود، دوباره احیا شد. تحت صفوید، آن را برای یک دوره کوتاه از منطقه به منطقه ملی افزایش داد، اما دوم شاه شاهان طوفان شاه صفوی، به دلیل آسیب پذیری تبریز به حملات عثمانی، به سمت قزوین نقل مکان کرد. این شهر پس از فروپاشی ایران، عثمانی ها و روس ها و با زلزله و بیماری روبرو شد. تبریز ترک نشین هستند بر خلاف سنندج کورد نشین.

تبریز محل اقامت شاهزاده پادشاه تحت پادشاهان قاجار بود که خودشان از ترکیه بودند اما تا نیمۀ دوم قرن نوزدهم شهر به رفاه نرسیده بود. بزرگترین تدریجی تبریز با باز شدن ایران به غرب بود در نوبت این قرن، زمانی که آن را تبدیل به پست اصلی بین بین داخلی ایران و دریای سیاه و، برای مدت کوتاهی، سرمایه اقتصادی است. در سال 1908، این مرکز شورش علیه محمد علی شاه بود که تنها با مداخله وحشیانه روس ها کنار گذاشته شد.
در دومین جنگ ایران و روسیه، این شهر توسط نیروهای Czar اشغال شد. با این حال، پس از امضای پیمان ترکمنچای، حل و فصل صلح و تجارت که به جنگ ایران و روسیه 1826-1828 پایان یافت، به ایران بازگشت. انقلاب مشروطه ایران در تبریز به وجود آمد و در زمان سلطنت محمد علی شاه قاجار (1925-1779) به دست آمد.  ساغر خنجر و باقر خان دو شخصیت برجسته جنبش بودند. تبريز چندين بار در نيمه اول قرن حاضر از جمله روس ها اشغال شده بود، از جمله بيشتر جنگ هاي جهاني. یک خط راه آهن به مرز در جلفا، ساخته شده توسط روسای گسترش دهنده، تا بهار اخیر اهمیت کمتری داشت اما در دهه 90 به دلیل روابط دوستانه ایران با همسایگان شمالی آن، اهمیت زیادی یافته است. شهر تبریز نیز مانند شهرهای کرج، شیراز و مشهد کلانشهر محسوب می شود.

خوابگاه خودگردان تبریز


البته برخی از دوستان با وجو امنیت بالای شهر تبریز اما ترجیح می دهند در خوابگاه کارمندی در تبریز سکونت داشته باشند و یا حتی به پانسیون پسرانه در تبریز و یا پانسیون دخترانه در تبریز مراجعه کنند.
سایت هم کلید هم علاقه ای وافر به شهر تبریز دارد.

طراحی سایت