ورود ثبت نام

وراد شوید

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا بخاطر بسپارید

یک حساب بسازید

فیلد هایی که با * مشخص شده اند ضروری هستند
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تایید رمز عبور *
ایمیل *
تایید ایمیل *

خوابگاه خودگردان یزد، شهری پر از تاریخ، خوابگاه خودگردان بسیار ضروریست در یزد. میرچخماق، با قدمت و عظمتش نمایی دو چندان به مرکز شهر داده است وبسیاری از کسانی که تهران آمده اند و قصد اقامت در یزد را دارند ترجیح می دهند در بافت سنتی یزد به صورت همخانه آقا در یزد و یا همخانه خانم در یزد سکونت گزینند.

 

خوابگاه خودگردان یزد


این نام از یزدگرد من، یک حاکم ساسانی از ایران، گرفته شده است. این شهر قطعا یک مرکز زرتشتیان در دوران ساسانی بود. پس از پیروزی عرب بر ایران، بسیاری از زرتشتیان از ولایات مجاور به یزد مهاجرت کردند. یزد با پرداخت یك مبلغ مجاز به ادامه زرتشتیان پس از پیروزی اش بود و اسلام تنها به تدریج دین غالب در شهر تبدیل شد. اصفهان هم مثل یزد تاریخی است.
میدان امیر چخماق از آنجا که موقعیت دوردست از راه دور و دشواری دسترسی به آن، یزد عمدتا به جنگهای بزرگ و نابودی و نابودی جنگها پایبند بود. به عنوان مثال، این پناهگاه برای کسانی بود که از تهاجم مغول ها در نواحی دیگر امپراتوری ایران فرار کردند. در سال 1272 از مارکو پولو بازدید کرد، که در صنعت جلیقه ابریشمی شهر اشاره کرد. در کتاب "سفرهای مارکو پولو" او یزد را به شرح زیر توصیف کرد:
این یک شهر خوب و نجیب است و حجم زیادی از تجارت دارد. آنها مقادیری از یک بافت ابریشم خاصی به نام یاسیدی دارند که بازرگانان آن را به مقاصد بسیاری منتقل می کنند. هنگامی که این شهر را ترک می کنید تا بیشتر سفر کنید، هفت روز طول می کشد تا بیش از دشت های بزرگ، پیدا کردن بندر برای دریافت شما فقط در سه مکان. بسیاری از جنگل های زیبا وجود دارد که تاریخ را از راه می سازند، از جمله می توان به راحتی از آن عبور کرد؛ و در آنها ورزش بزرگی برای شکار و هاوکینگ وجود دارد، وجود دارد که میوه ها و بلدرچین و فراوانی بازی های دیگر، به طوری که بازرگانانی که از این راه عبور می کنند، دارای مقدار زیادی انحراف هستند. الاغ وحشی و موجودات خوش تیپ نیز وجود دارد. در پایان این هفت راهپیمایی در دشت، شما به پادشاهی خوبی می روید که کرمان نامیده می شود.
یزد به طور کلی به عنوان پایتخت سلسله مظفریته در قرن چهاردهم خدمت کرد و در سال 1350-1351 توسط Injids تحت شيخ ابو اسحاق ناموفق بود. مسجد جمعه (و یا جماعت)، مسلما بزرگترین شهر برجسته معماری، و همچنین ساختمان های مهم دیگر، به این دوره می رسند. در طول سلسله قاجار (قرن 18 میلادی)، توسط خاندان بختیاری حکومت شد.
تحت حکومت صفوی (قرن شانزدهم)، برخی از مردم از یزد مهاجرت کردند و در یک منطقه که امروز در مرز ایران و افغانستان مستقر هستند مستقر شدند. این حل و فصل که یزدی نام داشت، در حال حاضر در شهر فراه سیتی در همین نام در افغانستان قرار دارد. حتی امروزه مردم این منطقه با لهجه بسیار شبیه به مردم یزد صحبت می کنند.
یکی از موارد قابل توجه در مورد یزد، فرهنگ خانواده محور است. طبق آمار رسمی سازمان ملی ثبت احوال ایران، یزد یکی از سه شهر با کمترین میزان طلاق در ایران است. هر چند مثل مشهد و تبریز و کرمانشاه کلان شهر نیست.

 

خوابگاه خودگردان یزد


عحیب است که پانسیون دخترانه در یزد و یا پانسیون پسرانه در یزد کمتر دیده می شود.

طراحی سایت